دی دی ایرلاین

تیک بان خرید اینترنتی بلیط هواپیما را ارزان و راحت می کند. بهترین قیمت بلیط هواپیما و چارتر را ارائه می دهد.

دامغان از شهرستان‌های استان سمنان است و خود شامل شهرهای دامغان، امیریه، دیباج و کلاته رودبار است. این شهر زیبا از شمال با استان مازندران، از جنوب با استان اصفهان، از شرق با شهرستان شاهرود و از غرب با شهرستان سمنان همسایه ‌است. دامغان این شهر تاریخی در حدود 400 سال پیش از میلاد مسیح عظمت فراوانی داشت و تیرداد اشکانی در سال 249 پیش از میلاد آن را پایتخت خود اعلام کرده بود. برای سفر یه این شهر می توانید برای اطلاع یافتن از قیمت های مناسب برای خرید بلیط هواپیما آنلاین از وب سایت تیک بان بازدید کنید.

دیدار از شهر پسته استان سمنان، دامغان

دامغان از شهرستان‌های استان سمنان است و خود شامل شهرهای دامغان، امیریه، دیباج و کلاته رودبار است. این شهر زیبا از شمال با استان مازندران، از جنوب با استان اصفهان، از شرق با شهرستان شاهرود و از غرب با شهرستان سمنان همسایه ‌است. دامغان این شهر تاریخی در حدود 400 سال پیش از میلاد مسیح عظمت فراوانی داشت و تیرداد اشکانی در سال 249 پیش از میلاد آن را پایتخت خود بعد از خرید بلیط قطار اعلام کرده بود. این شهر تا قرن دوم میلادی اهمیت خود را حفظ کرد و مرکز ایالت بزرگ قومس بود.دامغان از شهرستان‌های استان سمنان است و خود شامل شهرهای دامغان، امیریه، دیباج و کلاته رودبار است. این شهر زیبا از شمال با استان مازندران، از جنوب با استان اصفهان، از شرق با شهرستان شاهرود و از غرب با شهرستان سمنان همسایه ‌است. دامغان این شهر تاریخی در حدود 400 سال پیش از میلاد مسیح عظمت فراوانی داشت و تیرداد اشکانی در سال 249 پیش از میلاد آن را پایتخت خود اعلام کرده بود. برای سفر یه این شهر می توانید برای اطلاع یافتن از قیمت های مناسب برای خرید بلیط هواپیما آنلاین از وب سایت تیک بان بازدید کنید.

دیدار از شهر پسته استان سمنان، دامغان

دامغان از شهرستان‌های استان سمنان است و خود شامل شهرهای دامغان، امیریه، دیباج و کلاته رودبار است. این شهر زیبا از شمال با استان مازندران، از جنوب با استان اصفهان، از شرق با شهرستان شاهرود و از غرب با شهرستان سمنان همسایه ‌است. دامغان این شهر تاریخی در حدود 400 سال پیش از میلاد مسیح عظمت فراوانی داشت و تیرداد اشکانی در سال 249 پیش از میلاد آن را پایتخت خود بعد از خرید بلیط قطار اعلام کرده بود. این شهر تا قرن دوم میلادی اهمیت خود را حفظ کرد و مرکز ایالت بزرگ قومس بود.


نوشته‌ها حاکی از آن است که چهارصد سال پیش از میلاد مردم مغان در مسیر رود ساکن شدند و به همین علت نخست این منطقه ده مغان نامیده شد و به مرور زمان به دامغان تبدیل گردید.

دامغان مدتی پایتخت زمستانی اشکانیان نیز بود و تا کشته شدن آخرین پادشاه ساسانی موقعیت خود را حفظ کرد. در دوره‌های حکومت عباسیان، طاهریان، سامانیان و دیلمیان دامغان از موقعیتی ممتاز برخوردار بود. از این رو این شهر، مکانی تاریخیست و جاذبه‌های تاریخی زیادی را در بردارد که می توانید با تهیه خرید بلیط هواپیما علی بابا سمنان از آن دیدن کنید.

بازدید از عمارت آغامحمدخان و فتحعلی شاه قاجار

ازآنجایی‌که شهر دامغان موردتوجه اولین پادشاه قاجار بود و به همین دلیل آقا محمدخان و فتحعلی شاه در چشمه‌علی دامغان ساختمان‌های زیبایی را بنا کردند. این دو ساختمان که تقریباً مقابل هم واقع شده‌اند. در قسمت شمال دریاچه ساختمان دو طبقه‌ای است با ایوان محصور در آب که فتحعلی شاه قاجار آن را ساخته بود. نکته جالب این ساختمان این است که برای ورود به این بنا باید از روی تخته دومتری روی آب که در ضلع‌های شرقی و غربی قرار داده‌اند، گذشت.

ازآنجایی‌که شهر دامغان موردتوجه اولین پادشاه قاجار بود و به همین دلیل آقا محمدخان و فتحعلی شاه در چشمه‌علی دامغان ساختمان‌های زیبایی را بنا کردند. این دو ساختمان که تقریباً مقابل هم واقع شده‌اند. در قسمت شمال دریاچه ساختمان دو طبقه‌ای است با ایوان محصور در آب که فتحعلی شاه قاجار آن را ساخته بود. نکته جالب این ساختمان این است که برای ورود به این بنا باید از روی تخته دومتری روی آب که در ضلع‌های شرقی و غربی قرار داده‌اند، گذشت.

چشمه‌علی، یکی از جاذبه‌های طبیعی مشهور و محبوب دامغان در 35 کیلومتری شمال این شهر واقع شده و در قدیم یکی از گردشگاه‌های مخصوص فرمانروایان و سلاطین بود، به همین جهت آقا محمدخان قاجار و فتحعلی شاه قاجار در محل چشمه، ساختمان‌هایی زیبا ساختند.

بنای چشمه‌علی شامل دو قسمت است یکی که در زمان آغامحمدخان قاجار مورد استفاده قرار می‌گرفت عمارت قراولخانه است، بنایی خشتی با معماری صفوی دارد و دیگری بنایی دو طبقه و آجری و سنگی که در داخل یک دریاچه طبیعی قرار گرفته است. این بنا نیز مربوط به دوره فتحعلی شاه است. فتحعلی شاه در دامغان متولد شده بود و از این رو هر ساله این ایام را به عنوان تعطیلات در کنار این چشمه می‌گذراند. سالانه گردشگران زیادی از این چشمه دیدن می‌کنند شما نیز با خرید بلیط هواپیما خارجی  سمنان این فرصت را از دست ندهید.

بازدید از زیارتگاه تاریخی، امام‌زاده جعفر

این زیارتگاه که به صورت یک مجموعه گسترده شامل بقعه امام‌زاده جعفر (ع) و امام‌زاده محمد (ع)، آرامگاه شاهرخ میرزا و بنای چهل‌دختران است در مرکز شهر دامغان واقع شده و قدمت آن‌ها به حدود 1250 سال قبل و به زمان سلجوقیان بازمی‌گردد.

امام‌زاده جعفر (ع) پسر امام سجاد (ع) است. گنبد امام‌زاده که در سال‌‎های اخیر با آجر معمولی به سبک پله‌ای بازسازی‌شده گنبدی بلندتر از دیگر گنبدها دارد و بقعه حرم نیز مربع شکل است و قبر در وسط آن قرار دارد. یک صندوق چوبی کنده کاری شده نیز روی قبر قرار دارد.

گنبد چهل دختر نیز از بناهای دوره سلجوقی است و در سال 446 هجری به دستور ابو شجاع از آجر ساخته شده است. محیط خارجی این برج 2380 متر, قطر آن 5.5 متر و ارتفاع آن 15 متر می‌باشد. کتیبه‌ای به خط کوفی با تزئینات زیبای آجری در بالای آن نزدیک به گنبد بسیار جلب‌توجه می‌کند و شما با خرید بلیط هواپیما سمنان می‌توانید از آن دیدن کنید.

سایت تغییر مسیر

برچسب ها: بلیط هواپیما,

جدیدترین مطالب

پربازدیدترین مطالب