دی دی ایرلاین

تیک بان خرید اینترنتی بلیط هواپیما را ارزان و راحت می کند. بهترین قیمت بلیط هواپیما و چارتر را ارائه می دهد.

وطن‌پرستی گرم و فرهنگ غنی روس‌ها، همراه با حس قدردانی قوی برای هنر، منجر به فرهنگی شده که آثار و مجسمه‌هایی به نشانه احترام می‌سازند. از نمادهای اتحاد جماهیر شوروی تا شخصیت‌ها و قهرمانان ملی، در این مقاله 10 مجسمه هیجان‌انگیز و حماسی روسیه را به شما معرفی می‌کنیم. همچنین می توانید برای بازدید نزدیک از مجسمه ها اقدام به خرید بلیط هواپیما  روسیه کنید.

10 مجسمه حماسی در روسیه

وطن‌پرستی گرم و فرهنگ غنی روس‌ها، همراه با حس قدردانی قوی برای هنر، منجر به فرهنگی شده که آثار و مجسمه‌هایی به نشانه احترام می‌سازند. از نمادهای اتحاد جماهیر شوروی تا شخصیت‌ها و قهرمانان ملی، در این مقاله 10 مجسمه هیجان‌انگیز و حماسی روسیه را به شما معرفی می‌کنیم.

کارگر و زن کلخوز (Worker and Kolkhoz Woman)، مسکو

دلایل بسیاری برای اینکه که مجسمه کارگر و زن کلخوز یکی از شناخته ‌شده‌ترین مجسمه‌های روسیه است، وجود دارد. این مجسمه با ارتفاع 24.5 متر و سقف غرفه VDNkh به عنوان پایه آن برای افزایش ارتفاع کلی آن تا 60 متر، نشانگر آرزو‌های بزرگ اتحاد جماهیر شوروی بوده است. مجسمه کارگر و زن کلخوز در سال 1937 توسط یکی از برجسته‌ترین مجسمه‌سازان روسیه در آن زمان یعنی ورا موخینا طراحی شده است. در سال 1941 موخینا جایزه استالین را برای این مجسمه بدست آورد (جایزه ایالتی اتحادیه) و در سال 1947 از آن به عنوان لوگوی استودیوهای موفیلم شوروی استفاده شد. اگر خرید بلیط هواپیما ارزان مسکو دارید، این مجسمه را در لیست محل‌‌های بازدیدتان بگنجانید.وطن‌پرستی گرم و فرهنگ غنی روس‌ها، همراه با حس قدردانی قوی برای هنر، منجر به فرهنگی شده که آثار و مجسمه‌هایی به نشانه احترام می‌سازند. از نمادهای اتحاد جماهیر شوروی تا شخصیت‌ها و قهرمانان ملی، در این مقاله 10 مجسمه هیجان‌انگیز و حماسی روسیه را به شما معرفی می‌کنیم. همچنین می توانید برای بازدید نزدیک از مجسمه ها اقدام به خرید بلیط هواپیما  روسیه کنید.

10 مجسمه حماسی در روسیه

وطن‌پرستی گرم و فرهنگ غنی روس‌ها، همراه با حس قدردانی قوی برای هنر، منجر به فرهنگی شده که آثار و مجسمه‌هایی به نشانه احترام می‌سازند. از نمادهای اتحاد جماهیر شوروی تا شخصیت‌ها و قهرمانان ملی، در این مقاله 10 مجسمه هیجان‌انگیز و حماسی روسیه را به شما معرفی می‌کنیم.

کارگر و زن کلخوز (Worker and Kolkhoz Woman)، مسکو

دلایل بسیاری برای اینکه که مجسمه کارگر و زن کلخوز یکی از شناخته ‌شده‌ترین مجسمه‌های روسیه است، وجود دارد. این مجسمه با ارتفاع 24.5 متر و سقف غرفه VDNkh به عنوان پایه آن برای افزایش ارتفاع کلی آن تا 60 متر، نشانگر آرزو‌های بزرگ اتحاد جماهیر شوروی بوده است. مجسمه کارگر و زن کلخوز در سال 1937 توسط یکی از برجسته‌ترین مجسمه‌سازان روسیه در آن زمان یعنی ورا موخینا طراحی شده است. در سال 1941 موخینا جایزه استالین را برای این مجسمه بدست آورد (جایزه ایالتی اتحادیه) و در سال 1947 از آن به عنوان لوگوی استودیوهای موفیلم شوروی استفاده شد. اگر خرید بلیط هواپیما ارزان مسکو دارید، این مجسمه را در لیست محل‌‌های بازدیدتان بگنجانید.

موشک فضایی، سامارا

در محوطه بیرونی موزه فضایی در سامارا، موشک ووستوک، اولین موشکی که بشر رو به فضا برد گذاشته شده. این امر به نقش سامارا در اکتشافات فضایی در روسیه اشاره می‌کند. اگر شما از علاقه‌مندان به فضا و سفرهای فضایی باشید، پس همین الان بلیط هواپیما سامارا را بخرید تا در کنار این موشک تاریخی و سمبلیک بایستید. این موشک در سال 2001 و در چهلمین سالگرد اولین سفر انسان به فضا در سامارا نصب شده است.

پتر کبیر، مسکو

بسیاری از مسکویی‌ها این سؤال را می‌پرسند که چرا مجسمه‌ای به‌یادماندنی از مردی که پایتخت را از مسکو به سنت ‌پترزبورگ تغییر داده، درست در مرکز شهر مسکو احداث شده است. بعضی نیز می‌گویند این مجسمه 98 متری جزو لیست زشت‌ترین مجسمه‌های جهان است. ولی بااین‌حال این مجسمه عظیم جزو جاهایی است که در سفر به مسکو باید حتماً ببینید. این اثر در سال 1997 و به مناسبت 300 سالگی نیروی دریایی روسیه، توسط زوربا تسلی طراحی و ساخته شده است.

مجسمه مام میهن فرا می‌خواند، وولگوگراد

 این مجسمه یادبودی از نبرد معروف و پیروزمند استالین‌گراد است، این مجسمه 87 متری در سال 1967 ساخته شده و یادآور پیروزی ارتش سرخ علیه نازی‌هاست. این مجسمه در زمان ساختش، بلندترین مجسمه مستقل بود. همچنین از آن به‌عنوان بلندترین مجسمه از یک خانم یاد می‌شود.

سوارکار برنزی، سنت پترزبورگ

سوارکار برنزی، مجسمه حماسی از اسب‌سواری پتر کبیر است که در شهر سنت پترزبورگ روسیه است. سوارکار برنزی بر روی یک تکه سنگ بزرگ گرانیت است، که بزرگ‌ترین قطعه‌سنگی است که تا به حال توسط انسان منتقل شده، در ابتدا با وزن حدود 1500 تن، 400 مرد آن را از لختا، واقع در شمال مرکز شهر، به موقعیت فعلی آن کشاندند. این مجسمه به دستور کاترین کبیر و توسط مجسمه‌ساز فرانسوی اتین موریس فالکونه طراحی و ساخته شده است. نام مجسمه از شعری به همین نام از الکساندر پوشکین گذاشته شده است.

بنای یادبود مینین و پوچرسکی، مسکو

در سال 1612 شاهزاده دیمیتری پوچرسکی و بازرگان کوزما مینین با هم یک ارتش را برای کنار گذاشتن نیروهای لهستانی و لیتوانی تثبیت کردند و به دوران سخت روسیه بعد از خرید بلیط هواپیما ایران ایر  پایان دادند. این مجسمه در میدان سرخ و در نزدیکی کلیسای سنت باسیل واقع شده است.

بنای یادبود الکساندر سوم، سنت ‌پترزبورگ

یکی دیگر از مجسمه‌های غیرمحبوب در میان مردم محلی در آن زمان، مجسمه الکساندر سوم است. این مجسمه، بنایی برای یادبود راه‌آهن سراسری سیبری است که تحت سلطنت او آغاز شد. این بنای تاریخی الکساندر سوم را به عنوان ستاره‌ای نشان می‌دهدکه بر روی یک اسب وحشی نشسته و پس از نمایش در سال 1909، باعث بحث در مورد ویژگی‌های کاریکاتوریش شد.

سرباز پیروز، امسک

هفت مجسمه و یادبود جاده سمبلیک پیروزی را در پارک پیروزی پر کرده‌اند. این بناها، نماد پیروزی و موفقیت ارتش سرخ در جنگ جهانی دوم است. یکی از مجسمه‌ها شمشیر را در بالای سر گرفته و شجاعانه پیش می‌‌رود، همچنین یک مجسمه 9 متری از یک مادر و پسر که در کنار راه ایستاده‌اند. آن‌ها تصویری از سختی‌های مردم سیبری در طول جنگ و تعهدشان نسبت به بازسازی کشورشان بعد از جنگ را نشان می‌دهند.

بنای یادبود یوری گاگارین، مسکو

مگر می‌شود بلیط هواپیما روسیه و پایتختش را خریداری کنید ولی از آثار معاصر مرتبط با فضا بازدید نکنید. بنای یادبود یوری گاگارین یک پایه 42.5 متری و مجسمه روی آن است، وی اولین فردی است که به فضا سفر کرد، یک خلبان و کیهان‌شناس متعهد که جایزه‌های بسیاری را به دست آورد، و خود را به‌عنوان قهرمان اتحاد جماهیر شوروی، (بالاترین عنوان داده شده توسط دولت) به جهانیان شناساند. وی در سال 1968، در سن 34 سالگی، هواپیمای او در حالی که در تمرین روزمره دچار نقص شده بود، سقوط کرد.

بنای یادبود موسی جلیل، کازان

موسی جلیل شاعر و مبارز ارتش سرخ بود که برای تلاش‌هایش در جنگ مقاومت عنوان قهرمان اتحاد جماهیر شوروی را گرفت. وی مجموعه‌ای تحت عنوان “دفتر موآبیت” نوشت و جایزه لنین را برای کتاب خود  دریافت کرد. جلیل در کنار همتایانش در سال 1944 در برلین اعدام شد. در حالی که بدن او هرگز بازگردانده نشد، ولی دفترهایش از زندان خارج و به اتحادیه نویسندگان تاتار منتقل شد.

Redirect

برچسب ها: بلیط هواپیما,

جدیدترین مطالب

پربازدیدترین مطالب