دی دی ایرلاین

تیک بان خرید اینترنتی بلیط هواپیما را ارزان و راحت می کند. بهترین قیمت بلیط هواپیما و چارتر را ارائه می دهد.

شاید در ابتدا این‌طور به نظر بیاید که سفر با افرادی که دارای معلولیت هستند بسیار سخت و پر هزینه است، اما در دنیای امروز و با امکانات ویژه‌ای که برای افراد در نظر گرفته شده سفر به همراه معلولان بسیار راحت شده است. کافیست بلیط هواپیما موردنظر را بخرید و این مقاله را دنبال کنید.

نکاتی برای سفر راحت‌تر با معلولان

شاید در ابتدا این‌طور به نظر بیاید که سفر با افرادی که دارای معلولیت هستند بسیار سخت و پر هزینه است، اما در دنیای امروز و با امکانات ویژه‌ای که برای افراد در نظر گرفته شده سفر به همراه معلولان بسیار راحت شده است. کافیست بلیط هواپیما موردنظر را بخرید و این مقاله را دنبال کنید.شاید در ابتدا این‌طور به نظر بیاید که سفر با افرادی که دارای معلولیت هستند بسیار سخت و پر هزینه است، اما در دنیای امروز و با امکانات ویژه‌ای که برای افراد در نظر گرفته شده سفر به همراه معلولان بسیار راحت شده است. کافیست بلیط هواپیما موردنظر را بخرید و این مقاله را دنبال کنید.

نکاتی برای سفر راحت‌تر با معلولان

شاید در ابتدا این‌طور به نظر بیاید که سفر با افرادی که دارای معلولیت هستند بسیار سخت و پر هزینه است، اما در دنیای امروز و با امکانات ویژه‌ای که برای افراد در نظر گرفته شده سفر به همراه معلولان بسیار راحت شده است. کافیست بلیط هواپیما موردنظر را بخرید و این مقاله را دنبال کنید.

نکته اول: شرکت هواپیمایی مناسبی را انتخاب کنید!

وقتی می‌خواهید بلیط هواپیما را رزرو کنید بهتر است با شرکت هواپیمایی خود صحبت کنید و راجع معلولیت خاص همراهتان به آن‌ها اطلاع دهید. شرکت‌های هواپیمایی معمولاً یک فرد آشنا به کمک‌ برای افراد دارای معلولیت را در فرودگاه در نظر می‌گیرند. همچنین اگر همراه شما معلولیت حرکتی داشته باشد آن‌ها برای شما صندلی چرخ‌دار تهیه می‌کنند. شما می‌توانید به شرکت هواپیمایی اطلاع دهید که در مقصد نیز شخصی برای کمک به شما برای پیاده شدن نیز در نظر بگیرند. این خدمات معمولاً به‌صورت رایگان از طرف شرکت هواپیمایی ارائه می‌شوند، اما ممکن است برخی شرکت‌ها مبلغی برای این کمک‌ها از شما بگیرند.

اگر همراه شما از وسیله خاصی مانند کپسول اکسیژن یا دیگر وسایل که حمل آن‌ها در هواپیما محدودیت دارد استفاده می‌کند بهتر است 48 ساعت قبل به شرکت هواپیمایی اطلاع دهید تا مجوز لازم برای ورود وسیله موردنظر به هواپیما را تهیه کنند.

نکته دوم: هتلی مناسب انتخاب کنید

معمولاً در تمام نقاط دنیا، هتل‌ها برای معلولین تخفیف‌های ویژه دارند. البته بهتر است قبل از انتخاب و رزرو اتاق، اطلاعاتی مانند ورودی هتل، سطح‌های شیب‌دار، اندازه حمام و سرویس بهداشتی و  آسانسورها را بررسی کنید. نگران نباشید هتل‌های معتبر این امکانات را دارند و از مهمانان معلول خود استقبال گرمی انجام می‌دهند. اگر همراه شما محدودیتی حرکتی داشته باشد کافیست به مهماندار اطلاع دهید تا در موقع سرو ناهار، شام و صبحانه، غذای شما را به اتاقتان بیاورد.

نکته سوم: نقشه و کتابچه راهنما را چک کنید

کتابچه‌های راهنما با توضیحاتی که برای رستوران‌ها، موزه‌ها و محل‌های عمومی دارد می‌توانند کمک بزرگی برای شما باشند، زیرا این کتاب‌ها با تجربیات افراد مختلف نوشته شده‌اند و راهنمای جالبی برای سفر هستند. برخی از این کتابچه‌ها بخش‌هایی در مورد کمک‌هایی برای افراد با صندلی‌چرخدار و حتی زبان اشاره برای افراد ناشنوا است که بسیار کاربردی است.

البته امروزه با وجود اپلیکیشن‌های سفر و همچنین گوگل مپ می‌توانید اطلاعاتی راجع مکان‌هایی که برای معلولین حرکتی، ناشنوایان و نابینایان وجود دارد را به‌راحتی پیدا کنید.

نکته چهارم: تور مناسب پیدا کنید

در برخی شرکت‌ها تورهایی مختص افراد معلول و ناتوان وجود دارد که امکانات کاملی را برای این عزیزان در نظر می‌گیرند این تورها بدون هیچ سختی یک سفر عالی به همراه همسفرتان برای شما به ارمغان می‌آورند. این تورها تمام نکاتی را که در این مقاله آوردیم را رعایت می‌کنند و از مرحله خرید بلیط تا گشت‌وگذار را بر عهده می‌گیرند. علاوه بر این‌ها این تورها با داشتن صندلی چرخ‌دار مخصوص، سمعک و راهنمای افراد نابینا برای تمامی افراد با هر نوع ناتوانی خدماتی کامل دارند.

نکته پنجم: موزه‌ها

یشتر موزه‌های بزرگ در هنگام ورود به شما هدستی می‌دهند که توضیحاتی به زبان‌های مختلف ارائه می‌کند که این برای افراد نابینا بسیار کمک‌کننده است. همچنین در بعضی ساعت‌ها برنامه‌ای برای افراد نابینا و ناشنوا در نظر می‌گیرند. امکاناتی متفاوت‌تر و راهنمایانی خاص که کنار این افراد قرار می‌گیرند و جزو برنامه‌های مختص این موزه‌ها است. این برنامه‌ها هزینه اضافی را شامل نمی‌شوند، فقط فراموش نکنید مه در این تورها ثبت‌نام کنید.

برای مثال موزه کارخانه خودروسازی بنز تورهایی مخصوص نابینایان و تورهای دیگری برای کسانی که با صندلی چرخ‌دار هستند دارد.

منبع: خرید اینترنتی بلیط هواپیما

برچسب ها: بلیط هواپیما,

جدیدترین مطالب

پربازدیدترین مطالب