دی دی ایرلاین

تیک بان خرید اینترنتی بلیط هواپیما را ارزان و راحت می کند. بهترین قیمت بلیط هواپیما و چارتر را ارائه می دهد.

در سفرهای بلیط خارجی ارزان وقتی از مرز ایران خارج می‌شوید، برای این‌که بتوانید از سرویس‌های اپراتورهای داخلی تلفن همراه استفاده کنید، باید رومینگ بین‌المللی تلفن همراه‌تان فعال باشد. در بعضی شرایط رومینگ خود به خود فعال می‌شود و در بعضی شرایط باید به‌صورت دستی آن را فعال کنید. در ایران سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل خدمات تلفن همراه ارائه می‌کنند که خدمات و شرایط رومینگ هرکدام با دیگری فرق می‌کند. می‌خواهیم باهم ببینیم رومینگ همراه اول چطور کار می‎‌کند.


رومینگ چیست؟

رومینگ بین‌الملل همراه اول چیستوقتی به خارج از کشور با خرید بلیط خارجی با کارت شتاب  سفر می‌کنید، سرویسی که به شما امکان می‌دهد تا در کشور مقصد از شبکه‌های تلفن همراه داخلی استفاده کنید و با آن مکالمه‌ی تلفنی داشته باشید یا دیتا و پیامک بفرستید، رومینگ بین‌الملل نام دارد.

رومینگ بین‌الملل همراه اول در حال حاضر با ۲۷۱ اپراتور تلفن همراه در ۱۱۲ کشور قابل استفاده است.


بیشتر بخوانید: تلفن همراه‌تان را به دوربین حرفه‌ای تبدیل کنید 
وقتی از سرویس رومینگ استفاده می‌کنیم چطور شماره بگیریم؟

موبایل: ******** ۰۰۹۸۹۱ (یعنی اول ۰۰ و بعد شماره‌ی موبایل را وارد کنید مثل: ۰۰۹۱۲۱۱۳۰۰۰۰۰)


شماره‌ی ثابت: ********کد شهر ۰۰۹۸ (یعنی اول ۰۰ و بعد کد شهر مورد نظر و بعد شماره‌تلفن ثابت را وارد کنید).


رومینگ بین‌الملل همراه اول چیست؟ فعال‌سازی رومینگ همراه اول چگونه است؟

برای بعضی شماره‌ها به محض ورود به کشور دوم سرویس رومینگ همراه اول فعال می‌شود، اما برای بعضی دیگر باید قبل از سفر به دفاتر خدمات تلفن همراه مراجعه کنید.


* سرویس رومینگ برای تمامی سیم کارت‌های دایری قدیم همراه اول، فعال است و نیازی به فعال‌سازی دوباره نیست.


* سیم‌کارت‌های دائمی دایری جدید از تاریخ ۳۰ مرداد ۹۲ سرویس رومینگ ندارند و اگر از این نوع سیم‌کارت‌ها دارید، قبل از سفر برای فعال‌سازی این سرویس به یکی از دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه کنید.


* سیم‌کارت‌های دائمی با پیش‌شماره‌ی ۹۱۰ هم سرویس رومینگ ندارند، برای فعال‌سازی این سرویس به یکی از دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه کنید و با پرداخت حداقل ۲ میلیون ریال سرویس رومینگ خط‌تان را فعال کنید...چطور به صورت دستی سرویس رومینگ را روی گوشی فعال کنیم؟


در بعضی گوشی‌ها به محض ورود به کشور دوم با بلیط خارجی سرویس رومینگ همراه اول فعال می‌شود و برای بعضی نه. روش فعال‌سازی دستی(Manual) برای گوشی‌های مختلف متفاوت است، چند نمونه را توضیح می‌دهیم:


:Iphone


Menu > Setting > Carriers > Automatic (Off) > Operator nam


:Nokia


Menu > Setting > Phone setting > network [select]ion > Manual > Operator name


: Samsung Gallexy


Menu > application > setting > wireless and network > mobile Network > Network Operators > Operator name


رومینگ بین‌الملل همراه اول چیست ؟


برای اطلاع از تعرفه‌های رومینگ بین الملل همراه اول سه راه دارید:


– مراجعه به سایت همراه اول و وارد کردن کشور مقصد

– تماس با ۹۹۹۰

– ارسال پیامکِ «نام یا کد کشور بدون صفر» به ۸۰۷۰

– ارسال پیامکِ «R، نام یا کد کشور بدون صفر» به ۹۹۰۰۰۹


نکته: تعرفه‌های اعلام شده برای تماس با ایران هستند و در صورت تماس با کشور ثالث با بلیط خارجی، تعرفه‌ها مطابق با تعرفه‌ی کشور میزبان محاسبه می‌شوند.
رومینگ اعتباری همراه اول


وقتی در سفر از سیم‌کارت‌های اعتباری استفاده می‌کنید، این مزیت را دارد که می‌توانید هزنیه‌های تماس‌تان را با اطلاع از میزان شارژ سیم‌کارت کنترل کنید. همچنین اگر شارژتان در بلیط خارجی تمام شود می‌توانید از بستگان‌تان در ایران بخواهید که برایتان سیم‌کارت را شارژ کنند. این مزیت در سفرهای زیارتی به عراق و عربستان برای زائرانی که به دلیل کهولت سن نمی‌توانند شارژ بخرند یا نمی‌توانند کدهای فعال‌سازی را در گوشی‌شان وارد کنند، خیلی کارآمد و مفید است.


رومینگ اعتباری همراه اول در حال حاضر در ۲۸ کشور و از طریق ۴۶ اپراتور قابل استفاده است و در آینده‌ی نزدیک کشورهای بیشتری به آن اضافه خواهند شد.


استفاده از خدمات رومینگ تلفن همراه در سفرهای خارجیاین نکات را به خاطر بسپارید


* روشن کردن گوشی همراه اول و دریافت پیامک در همه‌جای جهان رایگان است.


* اگر PIN CODE سیم‌کارت و رمز گوشی‌تان را فعال کنید، در صورت سرقت یا گم شدن تلفن همراه‌تان، امکان سوء استفاده‌های احتمالی بسیار کاهش می‌یابد.


* در هنگام استفاده از سرویس رومینگ هزینه‌ی مکالمات بر مبنای دقیقه محاسبه می‌شود. یعنی برای مکالمات کمتر از ۶۰ ثانیه هم هزینه‌ی یک دقیقه مکالمه و برای مکالمات کمتر از ۱۲۰ ثانیه، هزینه‌ی دو دقیقه مکالمه محاسبه می‌شود. پس همیشه دقایق مکالمات‌تان را کامل کنید.


* بعد از پایان مکالمه مطمئن شوید دکمه‌ی قطع مکالمه را زده‌اید تا عدم قطع ارتباط برایتان هزینه‌ی اضافی به بار نیاورد.

* در صورت برقراری ارتباط بین دو تلفن همراه ایرانی در کشور ثالث، هزینه‌ی مکالمه برای تماس‌گیرنده و مخاطب مطابق با تعرفه های رومینگ محاسبه می‌شود.


* اگر مبلغ مکالمات و کارکرد تلفن همراه‌تان از مبلغ ودیعه‌ی سیم‌کارت بیشتر شود، شرکت همراه اول مجاز است خط شما را قطع کند. اما به دلیل تاخیر در ارسال این اطلاعات، دقیقا” در حد مجاز تعیین‌شده امکان قطع وجود ندارد و مسئولیت پرداخت بدهی به هر میزان تا قبل از زمان قطع بر عهده مشترک است. همچنین احتمال انتقال بخشی از مبلغ کارکرد تلفن به صورت‌حساب دوره‌ی بعد هم وجود دارد.


* در صورت مفقود شدن گوشی بلافاصله مراتب را به یکی از بستگان درجه یک خود در داخل کشور اطلاع دهید تا از طریق مراجعه به ادارات دولتی مشترکین نسبت به قطع آن اقدام کند.


* با توجه به وصل تلفن همراه پس از ۲۰ روز توسط این شرکت، توصیه می‌شود مالک تلفن همراه نسبت به مراجعه به اداره‌ی مربوطه و اخذ سیم کارت جدید اقدام 

جدیدترین مطالب

پربازدیدترین مطالب