دی دی ایرلاین

تیک بان خرید اینترنتی بلیط هواپیما را ارزان و راحت می کند. بهترین قیمت بلیط هواپیما و چارتر را ارائه می دهد.

سوریه کشور تمدن‌های متفاوت و بسیار زیبا با مردمانی مهمان‌نواز است. گرچه متأسفانه امروزه این کشور دچار بحران جنگ شده اما با این حال جشن‌های فراوانی در تقویم رویدادهای این کشور وجود دارد و هر گردشگری که با خرید بلیط هواپیما  سوریه سفری به این کشور داشته اگر بخت با او یار بود می‌توانست این جشن‌ها را از نزدیک دیده و در آن شرکت کند. برخی از این جشن‌ها بسیار قدیمی هستند که نشان از زندگی شاد مردم سوریه در گذشته دارد. در ادامه برخی از این جشن‌های زیبا را که نشان از فرهنگ و تمدن این مردم دارد را معرفی می‌کنیم.

جشن‌های سنتی سوریه

سوریه کشور تمدن‌های متفاوت و بسیار زیبا با مردمانی مهمان‌نواز است. گرچه متأسفانه امروزه این کشور دچار بحران جنگ شده اما با این حال جشن‌های فراوانی در تقویم رویدادهای این کشور وجود دارد و هر گردشگری که با خرید بلیط قطار سوریه سفری به این کشور داشته اگر بخت با او یار بود می‌توانست این جشن‌ها را از نزدیک دیده و در آن شرکت کند. برخی از این جشن‌ها بسیار قدیمی هستند که نشان از زندگی شاد مردم سوریه در گذشته دارد. در ادامه برخی از این جشن‌های زیبا را که نشان از فرهنگ و تمدن این مردم دارد را معرفی می‌کنیم.سوریه کشور تمدن‌های متفاوت و بسیار زیبا با مردمانی مهمان‌نواز است. گرچه متأسفانه امروزه این کشور دچار بحران جنگ شده اما با این حال جشن‌های فراوانی در تقویم رویدادهای این کشور وجود دارد و هر گردشگری که با خرید بلیط هواپیما  سوریه سفری به این کشور داشته اگر بخت با او یار بود می‌توانست این جشن‌ها را از نزدیک دیده و در آن شرکت کند. برخی از این جشن‌ها بسیار قدیمی هستند که نشان از زندگی شاد مردم سوریه در گذشته دارد. در ادامه برخی از این جشن‌های زیبا را که نشان از فرهنگ و تمدن این مردم دارد را معرفی می‌کنیم.

جشن‌های سنتی سوریه

سوریه کشور تمدن‌های متفاوت و بسیار زیبا با مردمانی مهمان‌نواز است. گرچه متأسفانه امروزه این کشور دچار بحران جنگ شده اما با این حال جشن‌های فراوانی در تقویم رویدادهای این کشور وجود دارد و هر گردشگری که با خرید بلیط قطار سوریه سفری به این کشور داشته اگر بخت با او یار بود می‌توانست این جشن‌ها را از نزدیک دیده و در آن شرکت کند. برخی از این جشن‌ها بسیار قدیمی هستند که نشان از زندگی شاد مردم سوریه در گذشته دارد. در ادامه برخی از این جشن‌های زیبا را که نشان از فرهنگ و تمدن این مردم دارد را معرفی می‌کنیم.

روز استقلال

روز ملی استقلال سوریه در ماه آوریل برگزار می‌شود و نماد وحدت ملی و غرور مردمان سوریه است. در این روز در شهرهای بزرگ سوریه رژه‌هایی برگزار می‌شود و مردم محلی نیز با برافراشتن پرچم سوریه در کوچه و بازارها و در ارتفاعات وحدت خود را با یکدیگر نشان داده و با پخش آهنگ‌هایی ملی و خواندن آن‌ها این روز را جشن می‌گیرند. گرچه امروزه شاید به خاطر جنگ، این جشن شور و شوق سابق را نداشته باشد اما افرادی که با خرید بلیط هواپیما سوریه در این جشن‌ها شرکت کرده‌اند از بودن مردم یک ملت در کنار هم بسیار لذت برده‌اند.

جشنواره پنبه سوریه

همه‌ساله در ماه جولای، شهر حلب با برگزاری فستیوالی به دیگر شهرها و روستاهای کشور آنچه که برای ارائه دارد را به نمایش می‌گذارد. حلب تقریباً تمامی پنبه منطقه را تولید می‌کند و کارخانه‌داران در این فستیوال درهای کارخانه خود را به روی عموم گشوده و با افتخار محصول خود و مهارتشان در تولید آن را به رخ می‌کشند. مردم محلی و گردشگران نیز از سرتاسر کشور برای خرید محصولاتی 100 پنبه با قیمتی مناسب با خرید بلیط هواپیما علی بابا سوریه سفر می‌کنند.

عید فطر

حدود 87 درصد از مردم سوریه مسلمان هستند در نتیجه اعیاد و مراسمات اسلام مهم به شمار رفته و اجرا می‌شوند. از مشهورتری این مراسمات عید فطر است که به معنای تمام شدن ماه رمضان است. این عید برابر با ماه آگوست میلادی است. مردم در این عید با پوشیدن لباس نو، دادن هدایا به یکدیگر، و رفتن به مساجد این عید را در کنار خانواده و دوستان خود جشن می‌گیرند. گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما بلیط هواپیما خارجی سوریه شانس حضور در این جشن را داشتند آن را یکی از جالب‌ترین اتفاقات نامیدند که تمام افراد در کنار یکدیگر روز را به جشن و شادی می‌گذرانند.

فستیوال راه ابریشم

فستیوال جاده ابریشم فستیوالی بسیار جالب است که هدف از برگزاری آن بزرگداشت و جشن گرفتن تنوع و اتحاد ملیت‌های مختلف سوریه است. این فستیوال دمشق را که پایتخت سوریه است به سفری در گذشته می‌برد. گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما سوریه شانس حضور در این فستیوال را بدست آورده بودند حال و هوای دوران جاده ابریشم را در این جشن حس کرده‌اند چرا که این فستیوال، دمشق را که پایتخت سوریه است به سفری در گذشته خود در زمان جاده ابریشم می‌برد. این فستیوال فقط منحصر به دمشق نبوده و در دیگر شهرها و روستاهای سوریه نیز می‌توان شور و شوق برگزاری این جشن را که مردم با رنگین کردن معابر نشان می‌دهند، دید.

عید قربان

از دیگر اعیاد اسلامی که در سوریه نیز برگزار می‌شود می‌توان عید قربان را نام برد. برگزاری این عید برابر با ماه اکتبر میلادی است. این عید به مدت دو تا سه روز در سراسر کشورهای اسلامی و جهان اسلام برگزار می‌شود و یادآور تصمیم حضرت ابراهیم است که برای اطاعت از امر خدا و رضایت او حاضر به قربانی کردن فرزندش شد. مردم سوریه در این عید گوسفندی را قربانی کرده و با خانواده و دوستان خود این عید را جشن می‌گیرند.

گردش در روزگار

برچسب ها: بلیط هواپیما,

جدیدترین مطالب

پربازدیدترین مطالب